Kjo figurë shqiptare është ikonë e modës dhe stilit për Adelinën

Adelina Ismaili tash e shumë vite është ikonë stili e mode në trojet shqiptare Mirëpo këngëtarja shumë e famshme konsideron një figurë të lashtë si idol të saj për stilin dhe modën.

Bëhet fjalë për mbretëreshën ilire Teutë, që ishte udhëheqëse e Ilirisë nga viti 231 deri në vitin 227 para lindjes së Krishtit. Teuta njihet si një nga femrat më të guximshme dhe rëndësishme shqiptare, e kështu e konsideron edhe Adelina./21Media

Be the first to comment

Leave a Reply